Algajate hobusekasvatajate ja HEIFER koostööprojektis osalevate perede veebipäevik. Projekt sai alguse 2008 aastal kui projekti raames anti peredele 12 hobust, sh 9 eesti, 2 tori ja 1 ER tõugu mära. Perede kohustuseks oli olla avatud positiivseks ja projekti eesmärke arendavaks koostööks teiste perede, hobusekasvatajatega ning projekti juhtidega; osaleda aktiivselt koolitustel, jagada oma teadmisi, hoolitseda oma hobuse eest ning anda esimene märajärglane edasi järgmisele Heifer projekti perele.
"Suurte asjade saavutamiseks peame nii unistama kui ka tegutsema ..."
laupäev, 26. veebruar 2011
TEREKEST KÕIGILE...
neljapäev, 24. veebruar 2011
Minu esimesed isetehtud nöörpäitsed
Lõpetuseks sulatasin viimased nööriotsad omavahel kokku, et need ei hargneks ja lihtsam on kasutada kui need on koos, mitte eraldi.
![]() |
Pärast nöörpäitsete proovi on nüüd Ati kogu aeg ilma päitseteta nagu Teebagi. |
![]() |
Kumbki hobune pole nöörpäitsetega ilma järelvalveta. |
kolmapäev, 23. veebruar 2011
Meie pere tunded......


Kuid ilmselge on see, et ei ole me tahtnud endale hobuse karja...., kuid ikkagi on see kuradima raske;)

Selle külmaga istun rohkem toas, sh "surfan" ka netis. Otsin võimalusi...
Googeldasin - otsides orgaanilist c-vit - ja sattusin sellele siin...
http://www.myyri.ee/
See avaleht pani mõtlema...
ja kui veidi edasi klikkate - leiate ka hobused ja Hele-ja Sven Aluste - kellele me külla sätime ;)
Evelyna Kargojalt
... kopisin selle lk siiski otse siia - kel huvi tekib, otsib nende endi koduleheküljelt lisa
Tere, sõber. Rõõm kohtuda! Mina olen hobune. Tore, et mind märkasid, soovisingi Sinuga suhelda. Kui peaksid arvama, et Sa minu keelt ei mõista, siis luba, ma selgitan. Tegelikult saad Sa minust aru, kui vaid tahad. Sa võid suhelda kõigega, mis Sind ümbritseb. Ja Sulle vastatakse. Tõsijutt. Selleks pead vaid avama oma südame. Mõistuse võid sellisel hetkel kõrvale jätta. Mina suhtlen Sinuga läbi tunnete. Sama teeb ka lill, mida imetled. Ja päikesekiir, mille üle rõõmustad. Sa tead küll, mida ma selle all mõtlen. Vahel juhtub, et Sa takerdud mõistuse keerdkäikudesse, püüdes aru saada millestki, mis jääb väljapoole selle piire. Aga meie räägime teineteisega otse – südamest südamesse.
Me viibime Sinu kõrval, et meenutada Sulle armastust. Meie, loomad, võimaldame teil, inimestel, näha teie endi võimet armastada ja märgata. Seda seeläbi, kuidas te meid kohtlete. Me oleme teie peegliks. Aga me ei anna teie kombel hinnanguid ega tee järeldusi, vaid jääme lõpuni ausaks peegelduseks. Selles on oma võlu, kas oled märganud? Muutus Sinu hinges puudutab ka mind. Sinu hirm tekitab minus hirmu, Sinu armastus peegeldub Sulle vastu minu silmist. Sinu mõtted, tunded ja teod mõjutavad otseselt minu elu, elavdades Sinus vastutust elu ees tervikuna. Sest kõik elav Sinu ümber vastab Sulle alati.
Hea on siis mäletada, et iga uus hetk annab Sulle taas võimaluse. Võimaluse täita see armastusega. Ja et alati on see valik Sinu teha.
esmaspäev, 30. juuni 2008 APPI!!!
Väike meenutus projekti ja blogi algusaegadest ...
juuni 2008.
Kõik on nii armsad..
Lõppude lõpuks.. jõudu ja jaksu meile.. ootamiseks ja pärast hakkama saamiseks!
Tegelt kui ma juba nime teaks... vahest oleks parem.. loodame et homme on see päev, kus ma saan rääkida juba temast nimepidi!"
3 kommentaari:
Nimi on temal ...,
sündinud ....
isa Aku 684 E ja ema ....
Kasvataja Pihtla Hobusekasvandus Saaremaal
Päikeseliste tervitustega, Urve
- Kui keegi vähegi viitsib ja huvi tunneb ... päris huvitav on lugeda infot ning postitusi projekti ja blogi algusajast ... meie ühisest algusest, ootusärevusest, esmakohtumistest oma hobustega ja sellest kes me oleme :)
Armas Urve!
Ei saaks öelda, et me ei väärtusta oma hobust, et me ei hindaks seda võimalust mis me oleme saanud. Ei saa ka öelda, et me ei naudiks oma hobust. Iga pere omamoodi, olenevalt sellest, milleks neil hobune olemas on. Meie pere näiteks jõudis nädalajagu päevi tagasi arusaamisele, et meie unistus oma hobusega mööda ümberkaudset maastikku ratsutada on saavutatud, kui ainult lumi ära sulaks. See oli väga rõõmus tõdemus, kuna me oleme suutnud iseseisvalt oma hobusega jõuda niikaugele, et kõik kes vähegi suudavad sadulas või muidu seljas püsida saavad seda teha ja me suudame ka sadulas olles talle selgeks teha mida me tahame. Loomulikult ei ole me peale sellist saavutust altid lihtsalt projektist välja astuma ja oleks väga kurvad kui keegi teine leiab, et me ei vääri enam selle hobusega edasiminekut. Ja loomulikult on veel palju mida õppida ja treenida.
Ma ei ole ka absoluutselt kade, kui projektivälised hobusehuvilised projektist kasu saavad ja meiega koos koolitustel käivad. Mul on selle üle väga hea meel, kui õnnestub seeläbi teistega suhelda. Konkreetsel juhul ajas segadusse ja ärritas tõdemus, et eelnevalt selgitusi saamata peame ühtäkki ise seda teadmata justnagu võitlema koha eest koolitustel mis on meile lepinguga kohustuslikuks tehtud.
Soovitad olla aktiivne ja ettevõtlik. Kuidas Sa nimetad siis meie eelnimetatud ettepanekuid ja soovi diskussioni pidada? Mina näen seda küll valmisolekuna positiivseks koostööks ja avatud suhtlemiseks. Teie poolt ootaks samuti valmisolekut postiivseks koostööks ja avatud suhtlemiseks. Järjekordne viide lahkumisavaldusele ja vihjed justnagu oleksime pahatahtlikud, oma võimalusi mitte hindavad ja eriliselt omakasupüüdlikud inimesed ei ole seda. Me ei tahagi mingit tantsu enda ümber. Tahaks lihtsalt tunda, et meiega arvestatakse.
Mulle paistab, et meie katsed saavutada diskussiooni tunduvad Sulle järjekordse justnagu vaenulik nõudmisena. Tundub, et Sa justnagu kardaksid aruteluga kaasnevaid võimalikke muutusi. Miks küll? Me ei ürita ju põhimõtteid muuta ega kahtluse alla seada, me ei ürita õõnestada Sinu positsiooni ega väita, et Sa ei saa hakkama. Sa teed väga suurt ja tänuväärset tööd ja seda kirega. Väga vähesed suudavad seda. Me soovime vaid projekti rikastavat partnerlussuhet mitte pidevat ulaka ja rumala koolilapse tunnet.
Loomulikult läheb see projekt edasi. Me kõik soovime, et see projekt läheks edasi ja et see lõppeks edukalt meie jaoks ning ka meie järel liituvatele peredele.
Palun vabandada ka hetkearutelusse tekkinud ägedushoogusid. Mind isiklikult mõned neist vägagi üllatavad. Üllatab just mõni inimene nende taga. See tekitab küsimuse, miks tekkisid sellised reageeringud? Ehk on neil natukenegi põhjust nii reageerida? Püüdke mõista nende põhjusi ja kui ise ei saa aru, siis küsige miks. Ärge võtke iga arvamusavalduse peale meile arusaamatut ründavat kaitsepositsiooni. Ja võtke meie selgitusi, arvamusi ja ettepanekuid tõsiselt. Mitte et ma õigustaks selliseid ägedaid reageeringuid. Me kõik teeme vigu, olen ka mina teinud. Püüame koos lahendusi leida, üksi ei saa.
Ja Urve, õnn peitub tõesti väga tavalistes ja lihtsates asjades ja selle õnne leiab igaüks ainult iseenda seest, ei kuskilt mujalt. Mis ei tähenda, et me peaks taluma välismaailmast kõike. Kui ma olen osa millestki, ja näen, et seda miskit saab muuta paremaks/paremini toimivaks ja kui see mulle korda läheb, siis ma vähemalt üritan.
Ikka parimaga
Lootuses leida lahendus KOOS
Age
teisipäev, 22. veebruar 2011
Kulla projekti pered! Eriti Age ja Katrin.

Hoidke silma peal blogil, olge aktiivsed oma soovide avaldamisel ja koolitustele/üritustele registreerumisel ning nendel osalemisel!
Päikeseliste tervitustega,
Urve Loit
Heifer programmi juht ja esindaja Eestis
tel 5148705
Tuli tuha alt
Esiteks koolitustest ja nendele registreerumisest.
Ivi, mina ei loe selget infot rgistreerumise vajalikkusest peredele Sinu viidatud kohtadest välja. Kui varem oli registreerumine vajalik projektivälistele ja projektipered ikka ma arvan andsid teada kas nad tulevad või mitte (see ju annab ülevaate ometi kui palju tulijaid on ja ma vabandan kui oleme mõnel juhul teadaandmise unustanud), siis ei ole kuskil selgelt kirjas, et nüüd on kõik ühel alusel. Võibolla ma olen valesti aru saanud, et varem oli kirjeldatud viisil. Väga edukalt saab ka ilma registreerimata, projektiperede puhul, kui paluda näiteks teatud kuupäevaks (ütleme nädal-kaks enne koolitust) oma osalusest teatada ja siis vabad kohad teistele registreerimiseks anda põhimõttel kes ees see mees. Näiteks üks võimalus. Kindlasti on neid veel. Kuni selleni välja et kirjutad isiklikult igale perele ja mitu korda kuni vastuse saad. Ma tean, see on suur töö, ma olen seda ise ka kunagi teinud. Praegu on seis selline, et projektiperedele kohustuliku koolituseni on kaks nädalat aega ja mul ja ka mitmel teisel ei ole isegi mingit võimalust enam. Me oleme sellest koolitusest väga huvitatud ja kahju tõesti, kui ma ei mõistnud registreerimise rallilist iseloomu, et kes ees see mees. Mis nüüd saab kui ma mulle kohustuslikust ja seejuures väga vajalikust koolitusest seetõttu ilma jään? Jah, ma ei häbene tunnistada, et me ei käinud viimasel kahel koolitusel. Sest ühe mõte, olen väga aus, oli mulle isiklikult arusaamatu ja tulla väikese lapsega kohale viieks tunniks tegema midagi mille mõtet ma ei näe mulle ei sobinud. Teine koolitus ei sobinud meile kahjuks kuupäevaliselt (eriti õnnetult ei sobinud meile ka edasilükatud kuupäev). Mõjutavaid faktoreid oli veel, kui Sa, Ivi, natuke isklikumalt peredesse suhtuda viitsid, ma võin need Sulle lahti kirjutada.
Teiseks.
Ivi, mind tõesti üllatab, et Sa julged avalikult tunnistada, et te ei saa kinnitada, et hobustega kõik korras on. Antud projektis on usaldatud suured ja õrnad loomad päris mitmele sellisele perele, kes enne hobuse õuele toomist ei teadnud neist piltlikult midagi muud peale selle, et neil on neli jalga, saba ja nad söövad heina (meie kaasa arvatud). Ja need pered tunnevad ausalt öeldes, et projekti poolt on nad üksi jäetud. Korra me juba üritasime neil teemadel arutelu tekitada, tegime suure töö ja kirjutasime mitu lehekülge ettepanekuid. Neid ei võetud isegi arutusele, ja tean, et neid peeti mõttetuteks. Kuhu jääb Heiferi üllas põhimõte koostööst ja planeerimisest kui meie ettepanekuid isegi ei võeta arutlusele! Nii kui keegi üritab mõista anda, et tal on hobusega või muidu projektis mure, siis ei saa olla lahenduseks meeldetuletus, et me ei ole oma hobustega laulatatud ja võime iga kell projektis lahkuda. Õnneks saavad pered omavahel tuge ja abi, kui on reaalselt probleem.
Külastustest. Ühe korra on meie õuel käidud, teist korda pidi tuldama, ei tuldud kellelegi (jah, ma mäletan, et meie perele ettepandud kuupäev ei sobinud ja meile poleks tuldudki kui oleks reid tehtud). Sellest on pool aastat möödas. Ja pole kuskilt mingit märku, et keegi tahaks ikka tõesti tulla ja oma õigust kasutada veendumaks, et meie projektihobune on elu ja tervise juures, eriti kuna te väidate end kahtlustavat, et mõnel pool ehk ei ole kõik korras. Aruandluse juures oleme tõesti oma tõrksust väljendanud, sest nii külastuste kui aruandluse kohta tegime eelnevalt mainitud ettepanekuid mida ei võetud arutluselegi. Olulise info me edastasime ja täpselt nii nagu asjad on. Ei hakka ju pliiatsist imema mingit kasu mida ma hobusest ei saa. Hobune on tänapäeval luksus ja kulu mitte materiaalse tulu saamise vahend. Kui keegi väidab, et ta saab ühest-kahest hobusest mingit materiaalset tulu, siis ma tahaks selle inimesega rääkida, et ise targemaks saada. Hobusele tuleb läheneda teisiti kui jänestele, lammastele ja veistele ja seda isegi Heiferi projekti kontekstis.
Loodan, Ivi, nii Sinu kui ka teiste meelsusele diskuteerida. Ma ei taha selle postitusega kedagi süüdistada ega ärritada, tahaks arutleda ja leida lahendusi ilmselgelt olemasoleva(te)le probleemi(de)le.
Endiselt parimaga
Age
esmaspäev, 21. veebruar 2011
Juhtkonna otsus seoses blogiga!
pühapäev, 20. veebruar 2011
Koolitus "Hobuste psühhokursus" 17.aprill 2011 Säreveres
![]() |
Pilt internetist |
Hobuste psühholoogia ja käitumine - kõiges selles ja paljus muuski valgustab meid lektor Kati Leutonen Säreveres 17.aprillil 2011. Algusaeg täpsustamisel. Koolituse pikkus 8 tundi.
Eelregistreerimisega. Kohtade arv piiratud.
Kohtade arv sõltub ruumist kuhu saame. See info tulekul.
Projektijuht
Ivi Särg
tel.53481622
e-mail: ivi.sarg@gmail.com
Pilt minu isiklikust kollektsioonist |
... ja registreerimine läks lahti... NÜÜD
Parelli Horse trainer Klaartje
Kuidas aga alustada :)?
laupäev, 19. veebruar 2011
Enne suuri külmasid, hakkas Randa taas veidi köhima, kuid asja uurinud ja mõnemuudatuse sisse toonud, muutus asi paremaks. Paistab, et ta on tundlik heina tolmule (sarnast köha on ka varasematel talvedel olnud) Mul oli paar rulli toodud mujalt ja palju kuivemad - eks ma siis loopisin neile peale lund (siis oli palju soojem ja sellest piisas täiesti) Ka hakkasin märadele ja Assole leotatud kaera andma - nii liiter suurele hobusele ja 1/2 Assole (selline keskmine arvestus) Kas ka see, aga köhatamised harvenesid. Üks hea soovitus veel! Sain selle Pärnust Härma Kaubahoovis asuva ratsatarvete müüja käest... KUI on teada, et hobune on tundlikum ja köha(dega) kimpus, on parim abivahend RAVIMTAIMED :) Tasub vaid mõni ravimtaimede raamat lahti võtta ja kõik rögalahtistavad teed ja tõmmised, mis sobivad meile, sobivad ka hobusele. Tuleb vaid suuremates kogustes kasutada muidugi ;) Ja, et röga paremini välja tuleks, võiks veidi hobust "liigutada" :) - trenni moodi või nii.

Uurisin ka oma vanaemalt, mis taime tema ema usside tõrjumises kasutas. See oli vanaemal meeles - reinvars :) (tollane nimi) = harilik soolikarohi seisab tänapäeva raamatutes selle taime all.
Ja taas sai kinnitust, et kõik "avastatud" hea, on ammu-unustatud vana.
Ma arvan, et siin väikestviisi oma hopadega tegeldes, tahan proovida seda "ammu-unustatud-vana" Tuleb vaid enda vaim valmis panna, et kui aeg käes, järgmiseks talveks üht-teist kuivama panna...
Küll see kevad ka tuleb - kus ta pääseb...
Soojust südamesse ;)
Evelyna
Koolitus "Hobuste esmaabi traumade puhul" 6.märts 2011
Registreerimine koolitusele lõppenud. Kohad täis.
Tänan kõiki kiireid registreerijaid!
Tervitades,
Ivi
reede, 18. veebruar 2011
Väga armas ja inspireeriv video...
Tervitustega Ivilt
(kes on ka alates selle aasta algusest Parelli Savvyclubi liige)
Suured külmad jätkuvad...
Oleks meeldiv kuulda, kas ka teised meie projekti hobused ja pered on elus ja terved... ja kuidas neil läheb selle külmaga.
Olge vaprad,
Ivi
Külmapühad...

Meil läheb siin vaikselt, tasa-pisi. Pärast võõrutamist suuremat polegi toimunud, praeguseks hetkeks on juba tekkinud vist sööda probleemid aga usun et varsti saab ka need lahendatud.
Muidu on hobused kõik terved ja rahulolevad. Eelmisel nädalal sai lõpuks ka kõigile ussirohud antud. Järgmise nädalalõpp loodan et veterinaar saab nad ka kõik kenasti vaksineeritud.
Rosina ja Rapuntsel mõlemad on meil laudast modifisteeritud tallis. Õnneks ei näita nad ka üles enam mingit solvumist selle peale, et nad nii julmalt ja koheselt ilma pikema ninnunännutamiseta ära lahutati. Küllap vist seepärast et nad on ikka kahekesi ja ei pea igavust tundma.
Praegu (nagu ka arvatavasti igalpool Eestis) on siin meeletud külmakraadid. Iga hommiku mõtlen kas auto käivitub või otsustab ta et tema jaoks on see kõik liig.
Kuid hetke seisuga on kõik kombes, varsad kasvavad ja märad ning täkk on terved, söödetud ja tugevad.
pühapäev, 13. veebruar 2011
Toimus rakendikoolitus

http://fotoalbum.ee/photos/LonelyWanderer/sets/1116183
Päikest :)
Ivi
esmaspäev, 7. veebruar 2011
Koolitus "Hobuste esmaabi traumade puhul" 6.märts 2011
Täiendatud 19.02.2010Tulemas on praktiline koolitus "Hobuste esmaabi traumade puhul". See saab toimuma 6.märts 2011 algusega kell 11.00 Saare Tallides Heimtalis, koolitajaks Ulvi Martin. Arutelu ja teemad oleks hobustel ootamatult tekkivad probleemid ja nende kohapeal esmane lahendamine: koolikud, haavad,
verejooksud, neeluprobleemid. Arutleme tekkivaid küsimusi.
Eelregistreerimisega. Kohtade arv piiratud. Registreerimine lõppenud, kohad täis.
Ivi Särg
Projektijuht
53481622
ivi.sarg@gmail.com
kolmapäev, 2. veebruar 2011
Jõgeva reisist lähemalt siis...
Niisiis koolitus jäi ära, meie tegime kiired nõupidamised ja otsustasime kohale minna hoolimata koledatest teeoludest ja hirmsast tuulest.
Sõitu alustades oli kõik ilus ja roosiline, aga mida edasi Jõgeva poole, seda suuremad hanged olid ja kohati ei saanud maa ja taeva piirist arugi.
Sellegipoolest jagus meil jõudu ja entusiasmi, et oma eesmärgini jõuda ( kasvõi roomates). Poolel teel täiendasime oma garderoobi, et see ikka oleks vastav kliimale:)Kes vaatas voodriga töökindaid, kes kalamehe omi, tuvastasime ka mingid veidrad moodustised ,mille peale keegi ütles, et need olevat meeste katsumise kindad...?;)(neid me ei ostnud).
Võtsime külmarohuks rasvapirukaid ja purgi mett ning suundusime Merilini poole edasi. Merilin ei saanud muud teha kui telefoni otsas istuda, sest kummalised kohanimed, nagu Vudila, Nava ja Luua olid küll tuttavad aga meie teele nad ei kippunud jääma:)
Lõpuks jõudsime kohale!
Ja seal oli imearmas hobune, Mirabell, kes seisis nagu aiavai/aiavaim ja nautis õpinguid.
Kõigepealt rakendas Kristi hobuse ette ja siis ka kohe jälle lahti. Nüüd oli Aili kord esineda oma jõu ja ilu numbritega. Üllatus üllatus, Mirabell oli ikka veel nagu vana rahu.
Viimase rakendaja ülesanne oli kõige vastutusrikkam, sest selle rakendusega pidime tegema ühe lõbusõidu. Kui seda nüüd lõbusõiduks nimetada võib, sest loodetuul oli nagu rõveuss, vonkles mööda teed ja üritas meil ninasid peast väänata. Õnneks rakendas Evi hobuse korralikult ja meil ei tulnudki rege ise koju vedada;)
Niikaua kui rõveuss õues möllas jõudsime me lõpuks tuppa ja kuum kohv rasvapirukatega läks nagu kerisele.
Võtsime oma ürituse kokku: praktika on ikka üle kõige!!! Evi filmis kogu aktsiooni üles ja lubas meile plaadile kõrvetada, et oleks edaspidi võimalik mälu värskendada.
Meile meeldis väga ja järgmine koolitus, milleks pidi olema varsa talutamine jm. varsaga seonduvad küsimused võiks toimuda samuti Merilini õpetuste järgi, sest tema käitumine hobustega on nii hell ja hooliv, kuid väga järjekindel. Merilin suudab kõigis välja tuua hobusekasvataja oskused, mitte ei jäta muljet, et nagunii me hakkama ei saa.
Siis oligi aeg kodupoole sättida. Hakkasime küll valges minema, aga juba oli teed täis tuisanud ja kohalik Niva pidi meil ees läbi hangede teed rajama, et üldse edasi pääseksime. Tänud Merilinile ja Jõepõhja meesperele!
teisipäev, 1. veebruar 2011
Hiidlane Atilaid ja armukade Teeba.
Selline oli olukord enne suurt sula Teeba boksi ees |
Tervitused Mõisa talust,
Ivi
On üks ilus ütelus: "karda oma unistusi, sest need võivad täituda!"
Elan teile kõigile seal kaasa, et kõik teie unistused täituksid ja hopsid ikka kohale jõuaksid.
Hiiuheiferlane Ivi, kelle unistuseks on ka kunagi saada endale oma hobu.